projekt_2e

JAK ZDROWO I PRAWIDŁOWO SIĘ ODŻYWIAĆ?

Dnia 16.05.2017 roku w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach odbyła się prezentacja na temat zdrowego odżywiania.

Prezentacja została przygotowana przez uczniów klasy II e w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem wychowawcy - Doroty Małek- Moskal.

Program prezentacji miał na celu uświadomić uczniów na temat roli zdrowego odżywiania .

Uczniowie klasy II e podzielili się na cztery grupy, które miały oddzielne zadania .

Grupa pierwsza miała za zadanie „zbadać” w jaki sposób odżywiają się nastolatki. W tym celu przygotowała ankietę na temat zwyczajów żywieniowych uczniów klas pierwszych    i drugich .Uzyskane odpowiedzi pokazały, że niektórzy uczniowie nie są świadomi zasad żywieniowych oraz popełnianych błędów.

Druga grupa przeprowadziła wywiad z panią dietetyk Elżbietą Węglarz oraz lekarzem rodzinnym panem Łukaszem Zarzeckim. Zebrane od nich informacje pomogły przygotować propozycje jadłospisu zdrowych dań na każdą porę dnia .

Trzecia grupa była odpowiedzialna za teorię oraz przygotowanie zdrowego jedzenia które było podawane na szkolnych przerwach . Podane były na przykład jogurty na bazie kwaśnego mleka , sałatka pokrzywowa, sucharki pełnoziarniste, ciastka z ziaren, kolorowe soki oraz różne zioła .Sałatka grała główną rolę ponieważ była tematem konkursu na wymienienie wszystkich składników.

Niestety nikt nie był w stanie wymienić wszystkich składników. Osoby, które popełniły jeden błąd zostały nagrodzone zdrową i smaczna przekąską.

Czwarta grupa uświadomiła nas jak bardzo ważną rolę odgrywa spoglądanie

na etykiety kupowanych produktów, znaczenie popularnego składnika E oraz przedstawiła ciekawostki na temat jedzenia .

Wkład nas wszystkich zaowocował udaną prezentacją projektu oraz wydaniem gazetki    ,, Zdrowozetki".

Agnieszka Sroka

Załączniki:
Pobierz plik (Ciasto marchewkowe.pdf)ciasto marchewkowe[ciasto marchewkowe]57 Kb
Pobierz plik (Galeretka z kwaśnego mleka.pdf)przepis[galaretka z kwaśnego mleka]59 Kb
Pobierz plik (Jak zdrowo i prawidłowo sie odżywiać.pdf)jak zdrowo i prawidłowo się odżywiać[jak zdrowo i prawidłowo się odrzywiać]74 Kb
Pobierz plik (Leśny mech - czyli szpinak w roli głównej.pdf)leśny mech[leśny mech - czyli szpinak w roli głównej]107 Kb
Pobierz plik (Sałatka pokrzywowa.pdf)sałatka[sałatka pokrzywowa]265 Kb
Pobierz plik (Wyniki ankiety.pdf)ankieta[wyniki ankiety]2406 Kb